Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Аналітична інформація про стан виконання нотаріусами області вимог наказу Міністерства юстиції України від 30 травня 2008 року № 914/5 «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню»

  -

  -

  З метою вивчення стану виконання наказу Міністерства юстиції України від 30 травня 2008 року №914/5 «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» в 2012 році підбито підсумок роботи державних нотаріусів нотаріальних контор та приватних нотаріусів області за 2011 рік.

  Всі державні нотаріальні контори області працюють відповідно до графіку, затвердженого наказом управляння юстиції від 22 листопада 2010 року №572-ОД «Про встановлення графіку роботи державних нотаріальних контор», що підлягав оприлюдненню шляхом розміщення відповідної інформації в засобах масової інформації. При проведенні планових та позапланових перевірок державних нотаріальних контор особлива увага зверталася на відповідність графіку роботи встановленому наказу. На відміну від перевірок минулого року, порушень не встановлено. Приватними нотаріусами враховувалися вимоги ст.24 Закону України «Про нотаріат».

  В області функціонують 22 державні нотаріальні контори.          Загальна кількість державних нотаріусів за штатним розписом в державних нотаріальних конторах складає 30 одиниць, зокрема: 22 завідуючі державних нотаріальних контор; 1 заступник завідуючого державної нотаріальної контори; 7 нотаріусів. Вакантною є 1 посада державного нотаріуса Першої Івано-Франківської державної нотаріальної контори (багатоскладова державна нотаріальна контора) та 133 приватні нотаріуси.

  В порівнянні з минулим роком роботу нотаріусів щодо проведення правороз’яснювальних заходів шляхом виступів в засобах масової інформації значно активізовано. Так, в 2011 році проведено 145 заходів, серед яких:

  • 93 опубліковані статті щодо вчинення окремих видів нотаріальних дій;
  • 30 виступів в радіоефірі;
  • 6 виступів на телебаченні;
  • 16 проведених семінарів з посадовими особами органів місцевого самоврядування.

  Державними нотаріусами, в основному обираються публікування в газеті з питань оформлення спадкових прав: «Порядок прийняття спадщини», «Право на обов’язкову частку у спадщині», «Особливості оформлення спадщини на майно громадян, які перебувають за кордоном», «Як оформити спадщину на земельну ділянку»,а також «Майно подружжя», «Порядок оформлення згоди батьків щодо виїзду дитини за кордон», «Шлюбний договір», «Укладення договорів міни земельних ділянок» тощо. Приватними нотаріусами надається перевага виступам в радіоефірі та на телебаченні з питань посвідчення окремих видів правочинів. З матеріалів, що надаються до управління юстиції встановлено, що основною темою для правороз’яснювальної роботи є порядок оформлення спадкових прав чи складання заповітів.

  На даний час в кожній державній нотаріальній конторі функціонує телефон “гаряча лінія” з посадовими особами органів місцевого самоврядування, що вчиняють нотаріальні дії. Крім них, за телефоном “гарячої лінії”, до нотаріальних контор звертаються також громадяни з питань вчинення нотаріальних дій. Основними роз’ясненнями, що надавалися нотаріусами були: порядок реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна, оформлення спадкових прав, порядок відчуження нерухомого майна, плата за вчинені нотаріальні дії.

  Всіма завідувачами державних нотаріальних контор області, на виконання п.1.10 наказу Міністерства юстиції України «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» від 30 травня 2008 року №914/5, готувалися методичні матеріали, зразки документів, необхідних для вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування та надано ці матеріали головам сільських, селищних, міських рад для розміщення в доступних для користування населення місцях.

  За 2011 рік управлінням юстиції проведено 2 семінари-навчання з посадовими особами органів місцевого самоврядування, Основною темою, що розглядалася – порядок вчинення нотаріальних дій визначених ст.37 Закону України «Про нотаріат».

  На виконання п.4 наказу Міністерства юстиції України від 30 травня 2008 року №914/5 «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню» щодо забезпечення оприлюднення вказаного наказу, при проведенні перевірок відслідковується наявність в приміщеннях державних нотаріальних контор, приватних нотаріусів відповідної інформації на довідково-інформаційних стендах.

  Рекомендації:

  1. Державним та приватним нотаріусам надалі проводити правороз’яснювальну роботу серед населення.

  2. Проаналізувати інформативну наповненість статей, при підготовці тематики публікацій враховувати зміни чинного законодавства.

  3. Брати участь у проведенні навчань з посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад спільно з міськими, районними та міськрайонними управліннями юстиції.

  -

  -

  -

  24.02.2012р.