Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Державний реєстр речових прав

  -

  -

  Гармонізація вітчизняного законодавства з апробованими світовими стандартами, глибока судово-правова реформа, основним критерієм якої став пріоритет загальнолюдських цінностей, були останніми роками одними з найголовніших завдань усіх гілок влади в Україні. В переході до незалежного нотаріату та його адаптації до ринкової економіки не минули оновлення і нотаріат.

  Одним з нововведень в нотаріальній практиці  став Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», від 01.07.2004 № 1952-IV, який набуває чинності 01.01.2013 року. Цим Законом  передбачено створення єдиної системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

  Даним Законом  визначено правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого иайна.

  Державна реєстрація прав – це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, а також права власності на об’єкти незавершеного будівництва шляхом внесення відповідного запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

  Система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка започаткована вказаним Законом, передбачає проведення державної реєстрації всіх речових прав на нерухоме майно одним державним органом в єдиному державному реєстрі.

  Державний реєстратор, нотаріус як спеціальний суб’єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, починаючи з 1 січня 2013 року мають доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек і використовують під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень реєстраційні дані зазначених реєстрів.

  Державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія.

  Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва  проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

  .      Законом визначені наступні засади державної реєстрації прав:

  • обов’язковість державної реєстрації прав;
  • гарантування державою достовірності зареєстрованих прав на нерухоме майно;
  • виникнення права на нерухоме майно, яке підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону, з моменту такої реєстрації;
  • можливість укладення будь-яких правочинів щодо нерухомого майна (відчуження, управління, іпотека тощо) за умови державної реєстрації прав на це майно згідно з вимогами Закону;
  • визнання дійсності права на нерухоме майно, що виникло до набрання чинності цим Законом, за умов, що ним визначені;
  • публічність державної реєстрації прав;
  • проведення державної реєстрації прав за місцем розташування об’єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації прав.

  Будь-які правочини щодо нерухомого майна  вчиняються , якщо право власності чи інше речове право на таке майно  зареєстровано згідно з вимогами даного Закону.

   

  Приватний нотаріус

  Івано-Франківського

  міського нотаріального округу

  Кочан М.В.