Начальник управління

Гайда

Станіщук Микола Васильович

Вітаємо з днем народження
 • державного виконавця відділу державної виконавчої служби Болехівського міського управління юстиції  Олексенко Оксану Богданівну
 • начальника відділу державної виконавчої служби Коломийського міськрайонного управління юстиції  Попик Валентину Петрівну
 • консультанта обласного державного нотаріального архіву  Хорошу Галину Степанівну
Всі вітання ...
Календар
 • Грудень 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Лис    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • Новий порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

  -

  -

  З 01 січня  2013 року  змінюється порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

  Законом визнано, що державна реєстрація прав – це офіційне визначення і підтверд-ження державою фактів  виникнення, переходу або  припинення прав на  нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) – єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяжень, а також про об’єкти та суб’єкти цих прав.

  З 01.01.2013 року в Україні державна реєстрація речових прав на нерухоме майно покладена на державних реєстраторів та нотаріусів, як спеціальних суб’єктів.

  Для нотаріусів, як фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, така функція нова та думаю, що доволі складна. Зупинюсь більш детальніше на тому, що повинен робити нотаріус, коли він виконує обов’язки спеціального суб’єкта державної реєстрації. По-перше, треба перенести відомості з Реєстру прав власності, веденням якого раніше займалося Бюро технічної інвентаризації  в новостворений реєстр речових прав, вчинити нотаріальну дію ( бо саме з цим закон пов’язує виконання обов’язків по державній реєстрації прав), тобто, посвідчити договір відчуження нерухомого майна, або видати свідоцтво про спадщину, а після цього згідно з Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та інших нормативних документів, що регулюють це питання, перейти до державної реєстрації прав, при цьому попередньо перевірити:

  -відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію та сторін правочину, згідно з яким відбувається державна реєстрація, виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав;
  – відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах;
  – відповідність даних про наявність або відсутність про накладення заборони(арешту) або інших обтяжень, що перешкоджають державній реєстрації прав;
  – наявність факту виконання умов правочину;
  – самостійно прийняти рішення про державну реєстрацію прав, відмову в такій реєстрації, її зупинення, про державну реєстрацію обтяжень, про скасування запису, погашення запису та внесення змін до записів у Державному реєстрі прав;
  – відкрити та закрити розділи Державного реєстру прав, внести до них відповідні записи;
  – присвоїти реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна під час проведення державної реєстрації;
  – надати витяги з Державного реєстру прав або відмовити у їх наданні, у випадках, передбачених законом;
  – у разі потреби, вимагати подання передбачених законодавством додаткових документів необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень.

  Вчинення нотаріальної дії та державна реєстрація прав, що виникають, проводяться нотаріусом в один і той же день. Як будуть поєднуватися ці функції-покаже час, а поки йде активне вивчення теоретичної та практичної частини.

  Зміни в порядку та системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачають створення єдиного реєстру таких прав і передачу функцій та повноважень щодо його ведення єдиному органу. Закон запроваджує також єдині підходи до визначення моменту виникнення речових прав та усуває подвійність реєстрації, яка існує у зв’язку з необхідністю реєстрації відповідних правочинів.

  -

  Приватний нотаріус Коломийського МНО

  Г.М.Галян