Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Нове у реєстрації права власності

  -

  -

  Видатний англійський мислитель Дж. Локк визначав право власності, як невід’ємне, природне право людини.

  Відомий філософ Гегель писав, що „Власність – це втілення волі в речі”.

  Впродовж багатьох років, реєстрацію права власності на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок здійснювали бюро технічної інвентаризації, на земельні ділянки – органи держкомзему. В зв’язк із змінами до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” які набирають чинності 01.01.2013, державна реєстрація прав здійснюватиметься  нотаріусом, як спеціальним суб’єктом, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно. Також варто зазначити, що законодавством покладено обов’язок на особу, яка хоче набути  у власність майно зареєструвати його у відповідному порядку, оскільки право власності на нерухоме майно  виникає з моменту державної реєстрації. Це спрощує для заінтересованих осіб процес набуття у власність майна, оскільки уклавши договір і посвідчивши його у нотаріуса, особа може одразу зареєструвати право власності на це майно. Крім того, нова система реєстрації забезпечить надійний рівень захисту прав власності, позбавить необхідності бігати по різних установах та відстоювати черги.

  Зміни в порядку та системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачають створення єдиного реєстру таких прав. Згідно зі ст. 4 вищезазначеного Закону, обов’язковій державній реєстрації підлягають речові  права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам,  державі в  особі  органів, уповноважених управляти державним майном,  іноземцям та особам без громадянства,    іноземним    юридичним    особам,     міжнародним організаціям,  іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме:

  1) право власності на нерухоме майно;

  2) право  володіння;  право  користування  (сервітут);  право користування  земельною  ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського   відання;  право  оперативного  управління;  право постійного користування та право оренди земельної  ділянки;  право користування  (найму,  оренди)  будівлею  або  іншими капітальними спорудами,  їх окремими  частинами;  іпотека;  довірче  управління майном;

  3) інші речові права відповідно до закону;

  4) податкова  застава,  предметом  якої є нерухоме майно,  та інші обтяження.

  Закон запроваджує також єдині підходи до визначення моменту виникнення речових прав та усуває подвійність реєстрації, яка існує у зв’язку з необхідністю реєстрації відповідних правочинів.

  Щодо реєстрації правочинів до вступу в дію змін до Закону,  то права  на  нерухоме  майно та їх обтяження, що виникли до набрання   чинності   вищезазначеного Закону,  визнаються  дійсними  у  разі відсутності  їх державної реєстрації, передбаченої Законом, за таких  умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо   на   момент  виникнення  прав  та  їх  обтяжень  діяло законодавство,  що  не  передбачало  обов’язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.

  Без сумнівів, нововведення в системі реєстрації речових прав на нерухоме  майно є кроком прогресивним, роблячи систему менш бюрократичною, вони спрямовані на полегшення життя громадян, спрощення та прискорення  процедури реєстрації, що, безумовно, відповідає найпрогресивнішим світовим тенденціям.

  -

  Приватний нотаріус Івано-Франківського МНО

  Юрчак О.В.