Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Державна реєстрація прав на нерухоме майно

  -

  -

  З 1 січня 2013 року в системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відбудуться суттєві зміни.

  Так, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та інших законодавчих актів України» від 11.02.2010 р. № 1878-VI визначено новий підхід до побудови системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень за принципом «єдиного вікна», який полягає в тому, що проведення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки і на об’єкти нерухомого майна, розміщені на них, а також обтяжень таких речових прав повинно здійснюватися в одному реєстрі – Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

  Державну реєстрацію будуть проводити органи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (Державна реєстраційна служба України, структурні підрозділи територіальних органів Міністерства юстиції України, які забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби України – реєстраційні служби райміськуправлінь юстиції) та нотаріуси, які є спеціальними суб’єктами, на яких покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.

  Державні реєстратори будуть здійснювати державну реєстрацію на новостворене, реконструйоване нерухоме майно, та те, яке не було зареєстроване до 1 січня 2013 року відповідно до чинного законодавства.

  Звертатися до нотаріусів за проведенням державної реєстрації прав необхідно у наступних випадках: проведення державної реєстрації права власності перед вчиненням певної нотаріальної дії, у разі якщо реєстрацію такого права власності було проведено відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, тобто до 1 січня 2013 року; проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва (наприклад, державна реєстрація права власності, що виникло на підставі договору купівлі-продажу).

  Обов’язковій державній реєстрації підлягають наступні речові права та обтяження на нерухоме майно: право власності на нерухоме майно; право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном; інші речові права відповідно до закону; податкова застава, предметом якої є нерухоме майно, та інші обтяження.

  У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструються речові права та їх обтяження:

  - на земельні ділянки;

  - на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.

  Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об’єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації прав.

  Винятком є випадки, коли державна реєстрація проводиться нотаріусом, а саме:

  - державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва;

  - державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва.

  Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місця розташування об’єкта нерухомого майна.

  Загальний строк проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав складає 14 робочих днів.

  Державна реєстрація обтяжень речових прав на нерухоме майно, іпотеки проводиться в день надходження відповідної заяви, а державна реєстрація прав, які виникають у результаті вчинення нотаріальної дії проводиться нотаріусом одночасно з вчиненням такої дії.

  -

  Приватний нотаріус

  Тлумацького районного нотаріального округу

  Івано-Франківської області

  Вацик Василь Михайлович.

  вул. Кармелюка, 10, м. Тлумач, Івано-Франківська область

  м/тел. (050) – 924 – 83 – 94;

  р/тел. (03479) – 2 – 21 – 71