Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Виконання рішення про виселення боржника

  -

  -

  ………При порушенні будь-яких конституційних прав чи власних інтересів, фізична або юридична особа звертається до суду, інших державних правозахисних органів, розраховуючи на те, що держава захистить їх від неправомірних дій і допоможе поновити порушені права та законні інтереси.

  Проте, захист прав, свобод та інтересів не завершується прийняттям рішення компетентного органу. Після даного юридичного акту наступає процедура виконання прийнятого рішення, і саме тут, нерідко, виникають проблеми, які зводять нанівець високі конституційні гарантії та владні рішення, підривають авторитет влади і авторитет вищого Закону, а також в цілому імідж держави.

  Функції виконання судових рішень, а також рішень уповноважених на їх прийняття органів (посадових осіб), покладені на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Вона є досить молодим відомством у структурі виконавчої влади, від якого також залежить стабільність в суспільстві і авторитет держави. Адже кожен громадянин країни має відчувати себе під захистом держави.

  Правовою основою діяльності державної виконавчої служби є Конституція України, Закони України «Про державну виконавчу службу», «Про виконавче провадження».

  Проте, як свідчить практика, у процесі виконання державною виконавчою службою рішень, досить частим явищем є виникнення конфліктів між учасниками виконавчого провадження (державним виконавцем, стягувачем, божником): з одного боку – такі протиріччя виникають через невідповідність одних норм чинного законодавства іншим, а з другого – ухилення боржника від виконання своїх обов’язків і т.п.

  Часті неузгодження, суперечки виникають при виконанні рішень по спорах, що виникають у житлових правовідносинах, зокрема, при виселенні боржниката вселенні стягувача. Порядок здійснення виконавчих дій при виконанні такої категорії рішень передбачено статтею 78 Закону України «Про виконавче провадження».

  Примусове виконання рішення про виселення боржника здійснюється державним виконавцем не пізніше 60 робочих днів з моменту невиконання боржником рішення про його виселення в установлений державним виконавцем строк.

  Виселення полягає у звільненні приміщення, зазначеного у виконавчому документі, від особи (осіб), яка виселяється, її майна, домашніх тварин та у забороні даній особі користуватися цим приміщенням. Примусовому виселенню підлягають лише особи, які визначені у виконавчому документі.

  Державний виконавець зобов’язаний письмово повідомити боржника про день і час примусового виселення. Відсутність боржника, повідомленого про день і час виселення, не є перешкодою для виконання рішення.

  Поряд з цим, виселення здійснюється у присутності понятих за сприянням органів внутрішніх справ з обов’язковим описом майна державним виконавцем. Один примірник акта опису майна вручається під розписку боржникові. Державний виконавець у необхідних випадках забезпечує в установленому порядку зберігання майна боржника, але не більше як три роки, з покладенням понесених витрат на боржника. Після завершення трирічного строку невитребуване майно реалізується в порядку, передбаченому для реалізації безхазяйного майна.

  Якщо виконання рішення здійснюється за відсутності осіб, які підлягають виселенню, державний виконавець зобов’язаний провести опис майна та зазначити його вартість. Описане майно передається на відповідальне зберігання особі, яка державним виконавцем призначена охоронцем майна.

  Передане на зберігання майно боржника видається йому державним виконавцем на підставі акта після сплати боржником витрат на його збереження. Якщо боржник відмовляється сплатити витрати за зберігання майна, вони компенсуються за рахунок реалізації частини майна боржника.

  Проаналізувавши норми Конституції, Закону України «Про виконавче провадження» можна зробити висновок про те, що законодавець надає громадянам, юридичним особам можливості захисту їх порушених прав та інтересів в судовому порядку. Відповідно таке право надано усім учасникам виконавчого провадження. Так, будь-який процесуальний документ, складений в ході проведення виконавчих дій, може бути оскаржено як до начальника відповідного органу ДВС, так і до суду.

  Кожна влада, яка опікується авторитетом держави та цінує довіру власних громадян, народу, має дбати про чітке і своєчасне виконання законів, владних і інших рішень, визначених законодавством, проте без взаємодопомоги та розуміння останніх досягнення позитивного результату не є можливим.

  -

  -

  Начальник відділу ДВС Тисменицького РУЮ

  В.В.Петрунчак