Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Вітаємо з днем народження
 • державного виконавця відділу державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції  Поручник Михайла Ігоровича
 • начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рожнятівського районного управління юстиції   Бігун Оксану Володимирівну
Всі вітання ...
Календар
 • Червень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Тра    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
 • Над боржниками захмарилось небо

  - -

  -

  Вітчизняні юристи добре знають, що у Франції досі діють прийняті ще за часів Наполеона правові норми, які регулюють грошово-майнові відносини кредитора і боржника. Мабуть, сьогодні знайдеться немало тих громадян, з а якими тягнуться виконавчі листи, котрі й не здогадуються, що з 9 березня 2011 року над ними погрозливо захмарилося небо. Адже того дня набула чинності нова редакція Закону України «Про виконавче провадження» та деякі інші законодавчі акти, що вдосконалюють процедуру примусового виконання рішень судів.

  Так, усе насправді не так страшно, як видається? Боржник, як і раніше, може добровільно виконати судове рішення. Також державний виконавець може примусово провести списання коштів з рахунків боржника, зокрема з його зарплати. Наступні,крайні стадії примусового виконання ( опис та вилучення рухомого та не рухомого майна боржника, його реалізація) теж не є чимось новим. Суттєва і прогресивна зміна полягає в іншому: спрощено процедуру з’ясування яким майном володіє боржник, оскільки працівник ДВС отримав прямий доступ до електронних баз даних і реєстрів з інформацією про майно та кошти боржника. Завдяки новому закону працюватиметься трохи швидше, адже державний виконавець уже не залежатиме від людського фактора, потрібну інформацію отримуватиме швидко.

  Крім того, змінилася роль боржника у виконавчому провадженні. Попередня редакція Закону надавала боржнику законні можливості для ухилення від виконання судових рішень — фактично кожна процесуальна дія повинна була погоджуватись державним виконавцем з боржником. Новою редакцією пропонується відійти від можливості адміністративного оскарження боржником дій державного виконавця та забезпечити виключно судову процедуру. Адже тільки суд, який виносив рішення, може фактично й далі вирішувати можливість або неможливість його виконання.

  Істотно скорочено термін на пред’явлення для виконання виконавчих документів, що видаються судами: якщо раніше такий термін складав 3 роки, то зараз він скорочений до 1 року. З цього не слід робити висновок, що виконавчі документи, видані більше одного року тому, втрачають силу: в прикінцевих та перехідних положеннях встановлено, що виконавчі документи, видані до набуття чинності закону, пред’являються до виконання в строки, встановлені на момент їх видачі.

  Відповідно до нового закону в разі самостійного (раніше – добровільного) виконання боржник несе пряме зобов’язання документально цей факт підтвердити.

  Законом пропонуються заходи, які покликані змінити ставлення до державного виконавця як до представника влади, це встановлення відповідальності за чинення державному виконавцю перешкод, погрози його життю, здоров’ю, майну під час виконання ним своїх службових обов’язків, а також підвищення його соціальної захищеності, зокрема новим законом також вносяться зміни до Кримінального кодексу України, якими відповідальність за протидію державному виконавцю при виконанні службових обов’язків прирівнюється до протидії працівникові правоохоронного органу, і, як наслідок, нова редакція статті 342 КК України встановлює істотно більші санкції за подібний злочин у порівнянні з діючими зараз.

  -

  -

  Начальник відділу ДВС Косівського РУЮ

  Ю.Ільків