Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Повноваження державних виконавців суттєво розширено

  -

  -

  Останнім часом в ЗМІ говориться про надання більших повноважень державним виконавцям при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), які мають право видавати виконавчі документи (ДПІ, ПФУ, РВ УМВС, ВДАІ та ін), а також про внесення змін та доповнень до Закону України «Про виконавче провадження».

  Перш за все слід повідомити, яким чином забезпечується захист прав одержувачів аліментів ( ними можуть бути як мати, так і батько або опікуни), які з тих чи інших причин мають на утриманні малолітніх чи неповнолітніх дітей, та виховують їх без матеріальної підтримки, при цьому маючи рішення суду про сплату аліментів.

  Відповідно до змін в законодавстві, яким керується в роботі відділ державної виконавчої служби під злісним ухиленням слід вважати несплату аліментів боржником, що спричинена виникненням заборгованості у розмірі, що перевищує суму виплат за шість місяців відповідних платежів (тобто аліментів) та згідно статей Кримінального Кодексу наступає покарання – виправні роботи до одного року, або обмеження волі на строк до двох років. Те саме діяння (злісне ухилення від сплати аліментів понад шість місяців) особою, раніше судимого за даний злочин – карається виправними роботи до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років. Тому за наявності такої заборгованості, або так званого злісного ухилення від сплати аліментів державний виконавець вправі звертатись до правоохоронних органів із поданням про притягнення до кримінальної відповідальності.

  Далі варто наголосити про інших боржників за виконавчими документами. Прикладами таких можуть бути фізичні чи юридичні особи, які мають борги по сплаті комунальних, кредитних платежах, сплаті адміністративних штрафів, боргу в дохід держави, моральної та матеріальної шкоди тощо.

  При виконанні таких виконавчих документів відповідно до змін та доповнень в Законі України «Про виконавче провадження» від 09 березня 2011 року розширюється коло повноважень, наданих державному виконавцеві. А саме слід відмітити те, що державний виконавець, виконуючи рішення суду надсилає вимоги (запити) про належність рухомого та нерухомого майна у боржника, а також коштів на депозитних та інших рахунках в установах банків, має право накласти арешт на них, та за наявності їх на арештованому рахунку стягнути кошти, і таким чином виконати рішення суду.

  Збільшилась сума виконавчого збору за невиконання рішень немайнового характеру, яка з фізичної особи становить 680 грн.(до цього часу вона складала 340 грн).

  Також нововведенням є те, що державний виконавець направляє боржнику постанову про арешт майна разом з постановою про відкриття виконавчого провадження, то боржник, за погодженням з державним виконавцем, має право у строк до початку примусового виконання рішення реалізувати належне йому майно, чи передати кошти в рахунок повного або часткового погашення боргу за виконавчим документом. Після внесення покупцем коштів для погашення боргу, за постановою державного виконавця знімається арешт з даного майна.

  Якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, то стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється. У такому разі державний виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

  У випадку не згоди сторін, які беруть участь у виконавчому провадженні із оцінкою майна, призначається рецензія оцінки (тобто призначення нового експерта для оцінки майна) за кошти сторони, яка не згідна. У разі подальшої незгоди сторона (боржник або стягував) вправі оскаржити оцінку майна в судовому порядку.

  Також відбулись зміни, що стосуються реалізації майна. Якщо до цього часу оцінку майна можна було робити тільки один раз максимум до 30% першої вартості, то тепер уцінювати майно можна два і більше разів, але уцінка не може перевищувати 50% від початкової вартості майна. Таким чином майно буде реалізовуватись за безцінь тільки, щоб виконати рішення суду.

  Відповідно до змін в законі України «Про виконавче провадження» передбачається кримінальна відповідальність за чинення опору державному виконавцеві, або втручання в діяльність працівника державної виконавчої служби.

  Отже майте на увазі, якщо до вас надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження, вам необхідно зявитися до відділу державної виконавчої служби для сплати того чи іншого боргу. В іншому випадку державним виконавцем будуть вживатися заходи щодо примусового виконання, зокрема: примусовий привід працівниками міліції, затримка та вилучення транспортного засобу, опис та арешт майна, обмеження в праві виїзду за межі країни, порушення кримінальної справи.

  Підсумовуючи вищесказане, доречно зауважити, що своєчасна явка та сплата штрафу чи іншого боргу за виконавчими документами судів та інших органів є запорукою вашого спокою та виконання вашого громадського обов’язку.

  -

  -

  Начальник відділу ДВС Богородчанського РУЮ

  Ю.Ю.Сурмачевський