Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Запитання

  -

  -

  В даній рубриці публікуватимуться запитання громадян та відповіді на них з питань примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) України.
  -

   

  Свої запитання громадяни можуть задавати:

  -

  -за телефоном: (034-2) 55-22-55  або

  -

  -надсилати електронною поштою за адресою: info@if.minjust.gov.ua

  -

  -

  -


  Прошу роз’яснити мені, у яких випадках державний виконавець вправі винести постанову про повернення виконавчого документа стягувачу?

  Маланюк Г.,

  смт. Отинія

   

  Роз’яснюємо, що винесення державним виконавцем постанови про повернення виконавчого документа стягувачу регламентується ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження» (далі Закону).

  Виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо:

  1) є письмова заява стягувача;

  2) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені державним виконавцем відповідно до Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;

  3) стягувач відмовився залишити за собою майно боржника, не реалізоване під час виконання рішення;

  4) стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій або не здійснив авансування витрат на організацію та проведення виконавчих дій, авансування яких передбачено цим Законом, незважаючи на попередження державного виконавця про повернення йому виконавчого документа;

  5) у результаті вжитих державним виконавцем заходів неможливо встановити особу боржника, з’ясувати місцезнаходження боржника – юридичної особи, місце проживання, перебування боржника – фізичної особи (крім випадків, коли виконанню підлягають виконавчі документи про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я, у зв’язку з втратою годувальника, а також виконавчі документи про відібрання дитини, за якими мають бути стягнуті кошти чи інше майно, та інші виконавчі документи, що можуть бути виконані за безпосередньої участі боржника);

  6) у боржника відсутнє визначене виконавчим документом майно, яке він за виконавчим документом має передати стягувачу, або майно, на яке необхідно звернути стягнення з метою погашення заборгованості (крім коштів), а здійснені державним виконавцем відповідно до Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;

  7) боржник – фізична особа (крім випадків, коли виконанню підлягають виконавчі документи про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я, у зв’язку з втратою годувальника, а також виконавчі документи про відібрання дитини) чи майно боржника, розшук яких здійснювався органами внутрішніх справ, не виявлені протягом року з дня оголошення розшуку;

  8) коштів, що надійшли від реалізації заставленого майна, недостатньо для задоволення вимог стягувача-заставодержателя за виконавчим документом, на підставі якого звернуто стягнення на заставлене майно;

  9) наявна встановлена законом заборона щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, якщо у нього відсутнє інше майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення.

  Про наявність вищезгаданих обставин державний виконавець складає акт.

  У разі повернення виконавчого документа стягувачу повертаються невикористані суми внесеного ним авансового внеску разом із звітом державного виконавця про його використання.

  Повернення виконавчого документа стягувачу з вищезгаданих підстав не позбавляє його права повторно пред’явити виконавчий документ до виконання протягом строків, встановлених статтею 22 Закону (посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, – протягом трьох місяців; інші виконавчі документи – протягом року, якщо інше не передбачено законом).

   

  Л. Александрова начальник відділу ДВС

  Головного управління юстиції

  в Івано-Франківській област

  -

  12. У відділі державної виконавчої служби знаходиться виконавчий документ про стягнення з мене аліментів на утримання сина. Я вже пенсіонер. Після виходу на пенсію ще влаштувався на роботу. Чи може державний виконавець проводити стягнення аліментів як з пенсії, так і з заробітної плати?

  Коновалов Є.І.,

  м.Городенка

  Суд може визначити розмір сплати аліментів з боржника як відсоток  від всіх видів доходу або у твердій грошовій сумі. Згідно резолютивної частини виконавчого документа, державний виконавець встановлює спосіб виконання. Якщо згідно  резолютивної частини виконавчого документа про стягнення з Вас аліментів судом  визначено тверду грошову суму, то стягується лише вона (для прикладу 500 грн. в місяць), якщо ж стягнення визначено як відсоток від всіх видів доходу, то відповідно аліменти стягуються як з заробітної плати, так і з пенсії.

  Розмір стягнення аліментів може бути змінено за рішенням суду.

  Князюк Г.М.

  головний спеціаліст відділу  організації

  та контролю за виконанням рішень Управління

  ДВС в Івано-Франківській області

  -

  11. Доброго дня. Якщо особа, на користь якої було ухвалено рішення суду, протягом 3-х років без поважних причин не отримала виконавчого листа і не скерувала останнього до виконавчої служби, то які наслідки цього для неї і сторін процесу?

  Яворський М.М.

  м. Івано – Франківськ

   

   

  Згідно ст. 19 ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді, у разі якщо виконавчий лист надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в порядку, встановленому законом, в інших передбачених законом випадках. Строки пред’явлення виконавчого документа до виконання встановлені ст. 22 ЗУ «Про виконавче провадження».

  Наслідком пропуску строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання згідно ч. 1 п. 1 ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження» є відмова державного виконавця у прийнятті до провад­ження виконавчого документа. Про відмову у прийнятті до провадження виконавчого документа, строк пред’явлення для примусового виконання якого минув, державний виконавець виносить відповідну постанову.

  Згідно ст.24 ЗУ «Про виконавче провадження» стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого доку­мента до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення пропущеного строку до суду, який видав відповідний документ, або до суду за місцем виконання.

  Суд розглядає таку заяву у десятиденний строк з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду.

  За результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання суд постановляє ухва­лу.

  В даному випадку на підставі виконавчого документа, де пропущено строк пред’явлення його до виконання та судом даний строк не поновлено, стягнення проводитись не буде.

   

  Князюк Г.М.

  головний спеціаліст відділу  організації

  та контролю за виконанням рішень Управління

  ДВС в Івано-Франківській області

   

   

  -

  -

   

   

   

   

   

   

   

   

  10. Прошу розповісти яким чином проводиться стягнення аліментів на дітей?

  Гуменюк Л.А.,

  м. Івано – Франківськ

  Державний виконавець у разі надходження виконавчого документа про стягнення аліментів у день відкриття виконавчого провадження повинен підрахувати розмір заборгованості зі сплати аліментів та разом з постановою про відкриття виконавчого провадження повідомити про нього стягувача і боржника. Розрахунок заборгованості повинен бути помісячним і містити суму заробітної плати та інших доходів боржника, що залишилася після утримання податків, відсоток або частку заробітку (доходу), визначений виконавчим документом, загальну суму заборгованості.

  Якщо боржник не працює або відсутня інформація про отримання боржником доходів, державний виконавець розраховує заборгованість у такому самому порядку, виходячи із середньомісячної заробітної плати для відповідної місцевості. Після отримання достовірної інформації про джерела доходів боржника та їх розмір державний виконавець здійснює перерахунок заборгованості та повідомляє про нього стягувача і боржника.

  Якщо розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці зі сплати аліментів, державний виконавець перевіряє майновий стан боржника з одночасним накладенням арешту на майно боржника та за наявності підстав вручає (направляє) боржнику письмове попередження про притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів.

  У разі якщо боржник отримує заробіток (доходи) у різних місцях, відрахування аліментів із кожного виду виплат здійснюється за окремими постановами про стягнення аліментів згідно з розміром утримання, визначеним виконавчим документом.

  У випадку якщо місце проживання особи, на користь якої стягнено аліменти, невідоме, утримані з боржника суми зараховуються на відповідний рахунок органу ДВС. У цьому випадку державний виконавець повинен вживати заходів до встановлення місця проживання особи, на користь якої стягнено аліменти.

  Стягнення аліментів за виконавчими листами за минулий час провадиться в межах трирічного строку, що передував пред’явленню виконавчого листа до виконання. Якщо за виконавчим документом, пред’явленим до виконання, утримання аліментів не провадилося у зв’язку з розшуком боржника, то стягнення аліментів має провадитись за весь період незалежно від установленого трирічного строку та досягнення повноліття особою, на утримання якої присуджені аліменти.

  Якщо з боржника слід стягувати аліменти на утримання трьох і більше дітей, а також якщо наявна заборгованість зі сплати аліментів за минулий час, то державний виконавець у постанові зазначає про стягнення 50 % із заробітку боржника для забезпечення поточних платежів. Заборгованість за минулий час у таких випадках може бути погашена шляхом звернення стягнення на майно боржника.

  Державний виконавець закінчує виконавче провадження про стягнення аліментів після закінчення передбаченого законом строку їх стягнення за умови, що сума аліментів стягнена в повному обсязі. Заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття. У разі наявності заборгованості, яка виникла на момент закінчення встановленого строку для стягнення аліментів, її стягнення проводиться у загальному порядку, визначеному Законом.

  За наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до органів внутрішніх справ з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

   

  Князюк Г.М.

  головний спеціаліст відділу  організації

  та контролю за виконанням рішень Управління

  ДВС в Івано-Франківській області

   

   

  -

  9. У виконавчій службі є виконавчий лист про стягнення з мене грошей. Державний виконавець описав належне мені майно за місцем проживання з метою  продажу. Я звернувся до відділу виконавчої служби зі скаргою на дії державного виконавця, але мою скаргу залишили без розгляду. Чи правильно це?

  Василів Б.І,

  м.Тисмениця

   

  Державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання, якщо на виконанні у відділі державної виконавчої служби наявний виконавчий документ  про стягнення коштів чи зобов’язання вчинити певні дії (утриматися від них). Заходами примусового виконання рішень є звернення стягнення на майно  боржника, заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію, вилучення в боржника та передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні та інші заходи, передбачені рішенням.

  Відповідно до ч. 2 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження», боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб виключно в судовому порядку. Отже, у задоволенні скарги Вам відмовили правомірно.

  Одночасно повідомляємо, що у разі повної сплати боргу, описане та арештоване державним виконавцем майно буде Вам повернено.

   

  Князюк Г.М.

  головний спеціаліст відділу  організації

  та контролю за виконанням рішень Управління

  ДВС в Івано-Франківській області

   

  -

  8. Розясніть будь-ласка порядок виконання рішення про поновлення на роботі?

  Грицюк І.І.,

  м. Івано-Франківськ

   

  У відповідності до ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується негайно. Виконання рішення вважається закінченим з дня видачі відповідного наказу або розпорядження власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом, фізичною особою – підприємцем, який прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника, після чого державний виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

  У разі невиконання власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, фізичною особою, фізичною особою – підприємцем рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника на них накладається штраф та застосовуються інші заходи, передбачені Законом України «Про виконавче провадження».

   

  О.В. Каркіч

  головний спеціаліст відділу організації

  та контролю за виконанням рішень

  управління державної виконавчої служби

  Головного управління юстиції в

  Івано-Франківській області

   

  -

  7. Доброго дня!  Прошу роз’яснити мені чи можливо обмежити боржника у праві виїзду за межі України з метою виконання зобов’язання?

   

  Мартинюк О.Б.,

  м. Калуш

   

  Згідно п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України « Про виконавче провадження » державний виконавець має право у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи або керівника боржника – юридичної особи за межі України – до виконання зобов’язань за рішенням.

  Пунктом 11.1 розділу 11 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністрества юстиції України  №512/5 від 02.04.2012, визначений вичерпний перелік вимог, які має містити подання щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника та перелік документів, які додаються до вказаного подання.

  Лесик В.Б.,

  провідний спеціаліст сектору аналітики

  та статистики управління ДВС ГУЮ

  в Івано-Франківській області

  -

  6. Роз’ясніть чому державною виконавчою службою з мене стягнуто штраф за перевищення швидкості у розмірі 510 грн., якщо у постанові інспектора ДАІ було зазначено розмір штрафу 255 грн.

  Шкрібляк В.П.,

  с. Соколівка Косівського району

  Роз’яснюємо, що згідно ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови — не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У випадку несплати штрафу у вказаний строк постанова про накладення штрафу надсилаєть до органу державної виконавчої служби і штраф стягується в подвійному розмі, що передбачено ст. 308 КУпАП.

  Дроботова Є.В.,

  провідний спеціаліст відділу ДВС ГУЮ

   

   

  -

  5. Надайте мені роз’яснення в якому розмірі може здійснюється відрахування із моєї заробітної плати?

  Пристайко І.А.,

  смт. Брошнів, Рожнятівський р-н

  Розмір відрахувань із заробітної плати боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків.

  Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:

  - у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, відшкодування шкоди у зв’язку із втратою годувальника та збитків чи шкоди, заподіяних злочином, – п’ятдесят відсотків;

  - за всіма іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, – двадцять відсотків.

  Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати не може перевищувати п’ятдесят відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі в разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати в разі відбування боржникомпокарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.

  Синичків Г.Ф.,

   

  провідний спеціаліст відділу ДВС ГУЮ

  -

   

  -

  4. Який порядок черговості задоволення вимог стягувачів у разі недостатності стягнутої суми для задоволення всіх вимог стягувачів?

  Ложкіна В.І.,

  с. Крихівці, Івано-Франківської міської ради

  У разі якщо сума, стягнута з боржника, недостатня для задоволення всіх вимог за виконавчими документами, вона розподіляється державним виконавцем між стягувачами в порядку черговості,:

  1) у першу чергу задовольняються забезпечені заставою вимоги щодо стягнення з вартості заставленого майна;

  2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров’я, а також у зв’язку з втратою годувальника;

  3) у третю чергу задовольняються вимоги працівників, пов’язані з трудовими правовідносинами;

  4) у четверту чергу задовольняються вимоги стягувачів за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, вимоги щодо збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

  5) у п’яту чергу задовольняються вимоги щодо податків та інших платежів до бюджету, вимоги органів страхування з обов’язковогострахування (крім вимог щодо збору на обов’язкове державне пенсійне страхування);

  6) у шосту чергу задовольняються всі інші вимоги.

  Вимоги стягувачів кожної наступної черги задовольняються після задоволення в повному обсязі вимог стягувачів попередньої черги. У разі якщо стягнута сума недостатня для задоволення в повному обсязі усіх вимог однієї черги, вимоги задовольняються пропорційно до належної кожному стягувачу суми. Вимоги стягувачів щодо виплати заборгованості із заробітної плати задовольняються в порядку надходження виконавчих документів. Стягнута з боржника сума розподіляється між стягувачами згідно з виконавчими документами, за якими відкрито виконавчі провадження на день зарахування стягнутої суми на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.

  Панченко В.О.,

   

  провідний спеціаліст відділу ДВС ГУЮ

   

   

  -

  3. Чи можуть стягуватись кошти із допомоги у звязку із вагітністю та пологами, а також із допомоги по догляду за дитиною?

  Хом’як У.Й.

  м. Івано-Франківськ

  У відповідності до ст. 73 ЗУ «Про виконавче провадження»

  1. Стягнення не може бути звернено на такі виплати:

  1) вихідну допомогу, що виплачується в разі звільнення працівника;

  2) компенсацію працівнику за невикористану відпустку, крім випадків, коли особа під час звільнення одержує компенсацію за відпустку, не використану протягом кількох років;

  3) компенсацію працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості чи службовим відрядженням;

  4) польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;

  5) матеріальну допомогу особам, яківтратили право на допомогу по безробіттю;

  6) допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;

  7) одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини;

  8) допомогу по догляду за дитиною;

  9) допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною-інвалідом, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;

  10) допомогу на лікування;

  11) допомогу на поховання;

  12) щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що зазнала радіоактивного забруднення;

  13) дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання.

  2. Стягнення не здійснюється також із сум:

  1) неоподатковуваного розміру матеріальної допомоги;

  2) грошової компенсації за видане обмундирування і натуральне постачання;

  3) вихідної допомоги в разі звільнення (виходу у відставку) з військової служби, служби в органах внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби України, а також грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та в інших випадках, передбачених законом.

  Каркіч О.В.,

   

  головний спеціаліст відділу ДВС ГУЮ

   

   

  -

  2. Прошу розяснити порядок стягнення аліментів.

  Голопупенко Г.І.,

  с. Липівка, Тисменицький р-н

  Порядок стягнення аліментів визначено ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження». Стягнення аліментних платежів проводиться успосібтавпорядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.

  Уразі наявності заборгованості із сплати аліментів понад тримісяцістягненняможебутизверненонамайноборжника. Зверненнястягненняназаробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника. Розмір заборгованостіізсплатиаліментіввизначається державнимвиконавцемзамісцемвиконаннярішенняупорядку, встановленому СімейнимкодексомУкраїни.Уразі визначеннясумизаборгованостіучастці від заробітку (доходу) розміраліментівнеможебутименшевстановленогоСімейним кодексом України.

  Державний виконавецьобчислюєрозмірзаборгованостііз сплати аліментів, складає відповідний розрахунок та повідомляє про нього стягувачу і боржнику:

  - у разіякщовиконавчийдокументупершенадійшовдля виконання;

  - за заявою сторін виконавчого провадження;

  - у разінадсиланняпостановидо адміністрації підприємства, установи, організації, фізичної особи, фізичної особи – підприємця для проведення відрахування із заробітної плати (доходів),пенсії та стипендії боржника;

  - у разізакінченнявиконавчогопровадженняузв’язкуз надходженнямвиконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби;

  - за власною ініціативою;

  - в інших передбачених законом випадках.

  У разі виїзду особи,зобов’язаної сплачувати аліменти, на постійне місце проживання до іноземних держав,з якими Україна не уклаладоговорівпронаданняправовоїдопомоги,стягнення аліментівзарішеннямсудупроводитьсяна день виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття.З осіб,які працюють за контрактом на території іноземних державіодержуютьзаробітну плату (доходи) тільки за кордоном, аліменти стягуються в порядку та розмірах, передбачених законом.

  У разі стягнення аліментів у частці від заробітку (доходу) боржниканапідприємстві,в установі,організації,у фізичної особи,фізичної особи – підприємцявідрахуванняздійснюютьсяз фактичногозаробітку(доходу)напідставі постанови державного виконавця. При цьому розмір аліментів у разі їх стягнення у частці відзаробітку(доходу) не може бути менше встановленого Сімейним кодексом України.У разіякщостягнути аліменти в зазначеному розмірі неможливо, адміністраціяпідприємства, установи, організації, фізична особа, фізична особа – підприємець, які проводили відрахування, нараховують боржнику заборгованість із сплати аліментів.

  Після закінчення строку, передбаченого законом для стягнення аліментів, у разі відсутності заборгованості із сплати аліментів адміністрація підприємства, установи, організації, фізична особа, фізична особа – підприємець, які проводили відрахування, повертають постанову державного виконавця про стягнення аліментів органу державної виконавчої служби з відміткою про перерахування в повному обсязі стягувачу утриманих сум аліментів. У разі якщо утримані суми аліментів стягувачу не перераховані, державний виконавець письмово повідомляє стягувачу про розмір заборгованості, роз’яснює йому права, встановлені частиною першою статті 87 цього Закону, та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

  Спір щодо розміру заборгованості із сплати аліментів вирішується судом за заявою заінтересованої особи у порядку, встановленому законом.

  За наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

  Александрова Л.О.,

   

  головний спеціаліст відділу ДВС ГУЮ

   

   

  -

  1. Я звернувся до суду з позовною заявою про стягнення боргу з гр. Н.  Суд постановив рішення, яким задоволено мій позов. Як мені одержати кошти з боржника?

  Матільчук М.В., с. Насташино, Галицький р-н

  Для того, щоб звернути рішення суду до примусового виконання Вам необхідно одержати виконавчий лист у суді, що постановив рішення. Після цього Вам потрібно звернутись до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, місцем роботи боржника, або місцезнаходженням його майна, куди подати заяву про відкриття виконавчого провадження із копією паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та оригіналом виконавчого документа. У заяві також потрібно вказати розрахунковий рахунок, на який Вам будуть перераховані кошти та реквізити банку.

  Дроботова Є.В.,

   

  провідний спеціаліст відділу ДВС ГУЮ