Начальник управління

shef1

Кустик Антон Ігорович

Календар
 • Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Обов’язок сплачувати аліменти

  -

  -

  До категорії платників аліментів, на яких рішенням судів покладено обов’язок сплачувати аліменти, та які знаходяться на контролі у відділі державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції відноситься понад 750 осіб, жителів Галицького району.

  Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України, 198 Сімейного Кодексу України, обов’язок по утриманню неповнолітніх, повнолітніх непрацездатних дітей покладається на їх батьків. Рішення суду про покладення на особу обов’язку сплачувати аліменти на утримання дітей є необхідною умовою притягнення до відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

  Відділ державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції попереджає громадян-боржників, які за рішенням суду зобов’язані сплачувати аліменти на утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей про кримінальну відповідальність.

  Згідно з частиною 1 статті 164 Кримінального кодексу України встановлена відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадан, ( тобто від 170 – 340 грн.), виправними роботами на строк до одного року або обмеженням волі на строк до двох років.

  Згідно з частиною 2 ст. 164 Кримінального кодексу України за те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин виправними роботами або виправними роботами на строк до двох років чи обмеженням волі від двох до трьох років.

  Стаття 164 Кримінального кодексу України в редакції Закону України „Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» доповнена Приміткою, згідно якої під злісним ухиленням від сплати аліментів слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця тощо), які призвели до заборгованості зі сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат аліментів за шість місяців.

  Ухилення від сплати аліментів для визнання його злочином повинно бути злісним. Питання про визнання ухилення злісним має вирішуватися у кожному конкретному випадку окремо із врахуванням всіх обставин справи. На злісний характер ухилення можуть вказувати такі обставини:

  - тривалість ухилення;

  - продовження ухилення після попередження державного виконавця про необхідність виконання платником обов’язку про сплату аліментів;

  - неодноразові звернення з цього ж приводу отримувача аліментів;

  - ухилення від сплати, вчинене особою, раніше судимою за цей же злочин та ін.

  Протягом І кварталу 2011 року відділом державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції підготовлено та передано на розгляд Галицького РВ УМВС 9 подань державних виконавців про порушення кримінальних справ за ст.164 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей».

  Тому відділ ДВС Галицького районного управління юстиції звертається до всіх платників аліментів віднестися з високою відповідальністю до виконання своїх батьківських обов’язків та не допускати застосування крайніх мір за їх неналежне виконання.

  -

  -

  Державний виконавець

  відділу ДВС Галицького РУЮ

  Н.Павлик