Начальник управління

Гайда

Станіщук Микола Васильович

Вітаємо з днем народження
 • консультанта Калуської районної державної нотаріальної контори  Мельник Іванну Петрівну
Всі вітання ...
Календар
 • Січень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Гру    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Аграрні розписки – успішний юридичний інструмент для розвитку малих і середніх агроформувань.

   Проект «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією, почав працювати в області з початку року. За цей час за підтримки партнеру проекту – Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області проведено тренінг нотаріусів та державних виконавців, на якому було їм роз’яснено процедуру оформлення аграрних розписок та порядок розрахунків за ними між кредитором і позичальником. За результатами тренінгу в області вже зареєстрований один нотаріус та два нотаріуси подали заявки для оформлення і внесення угод за аграрними розписками в Державний реєстр аграрних розписок. Як зазначає перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Рожковецька Наталія Дмитрівна: «Аграрні розписки – ефективний інструмент отримання сільськогосподарськими виробниками додаткових фінансових і матеріально-технічних ресурсів за рахунок прозорості відносин та здешевлення процедури оформлення, у порівнянні з існуючими. Крім того, поширення Аграрних розписок сприятиме подальшому розвитку земельних відносин через додаткову реєстрацію земель сільськогосподарського призначення як у право власності, так і в оренду, що протидіятиме рейдерству».

  На сьогодні в області Аграрними розписками вже скористалися як фізична особа – підприємець, яка отримала саджанці лохини під заставу майбутнього урожаю цієї культури, так і юридичні ­особи, що отримали кошти під заставу майбутнього врожаю пшениці і озимого ріпаку.

  Запровадження аграрних розписок має на меті покращити і спростити доступ до фінансування малих та середніх агровиробників. Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього урожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути фінансові та товарні.

  Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України.

  30784665_2008744392719943_1641816673_n